Kontakt

Drogi czytelniku - jeśli zaglądasz na tą stronę i masz pytania natury wskazanej w dziale "Współpraca i pomoc", napisz do mnie, używając adresu podanego niżej.

Jeśli jednak Twoje pytania dotyczą kwestii związanych z poruszanymi tematami i kwalifikują się do pokazania szerszej publiczności - nie wahaj się i zostaw komentarz pod odpowiednim tematem. Oszczędzi mi to czas odpowiedzi na każde pytanie i pozwoli korzystać z nich również innym czytelnikom.


ADRES E-MAIL

to17071990@gmail.com 

w temacie wiadomości wpisz tytuł bloga

Zapraszam

2 komentarze:

  1. Generalnie zgoda ale u.b.a w art.11 określa przypadki kiedy nie wydaje się indywidualnego pozwolenia na broń. A w p.10 kryterium czasowe i p.11 cechę konstrukcyjną broni której posiadane nie wymaga pozwolenia i rejestracji. Art. 4 p.1 to katalog rodzajów broni, jej typów. Jest jak rozumiem katalog zamknięty typów broni, ustawowo określonych. Norma Konstytucyjna stanowi w "Art. 7. Organy władzy publicznej działają na podstawie i w granicach prawa. Ogólne zasady stosowania wykładni:
    -wszystkie przepisy prawa powinny być interpretowane literalnie(chyba, że są ważne racje aby nadać im interpretację rozszerzającą albo zwężającą)
    -nakaz stosowania wykładni literalnej przepisów prawa karnego
    -nakaz wykładni literalnej przepisów prawa podatkowego
    -zakaz stosowania wykładni rozszerzającej przepisów prawa karnego(nullum crimen, nulla poena sine lege- nie ma przestępstwa i kary bez ustawy)
    -zakaz stosowania wykładni rozszerzającej w prawie podatkowym(nullum tributum sine lege-żadnego podatku bez ustawy)
    -zakaz wykładni rozszerzającej wyjątków
    -zakaz wykładni rozszerzającej przepisów lex specialis
    -zakaz wykładni rozszerzającej przepisów upoważniających
    -wolności i uprawnienia obywateli mogą być interpretowane rozszerzająco.
    Art.9 KPK określa iż to sąd dokonuje wykładni prawa przy wyrokowani w indywidualnej sprawie podsądnego z uwzględnieniem ukształtowanej linii orzecznictwa sądów powszechnych.
    I teraz do sedna. 1/ rzeczoznawca pisze o Walther P99 PAK 9mm.: jako pistolecie alarmowo-gazowym bo może odpalać PAK z gazem CS. A kilka takich z gazem policja wpisała jako zakwestionowanych podczas przeszukania w domu. 2/ Prokurator postawił mi zarzuty z art.263 p.2 "posiadanie bez zezwolenia". Opinia biegłego w podsumowaniu zawiera stwierdzenie iż do 2016 dystrybutor kwestionował konieczność pozwolenia. I że po 2016 brak podstaw do takiego stanowiska. Nie przytacza podstawy prawnej na dowód. Moje zażuty: 1/ Do rzeczoznawcy tworzy typ broni ustawą nie znany. Kaliber 4,6 pistoletu co potwierdza sam jednoznacznie. Interpretacja poszerzona niedopuszczalna w KK.
    2/ prokuratora: bezprawność działań, pogwałcenie wolności i obrazę zasad praworządności. Brak ciągu logicznego faktów.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Witam. Przepraszam za brak kontaktu, ale ostatnio miałem dużo pracy. Ciekawi mnie jak się skończyła Twoja sprawa oraz na jakim jest etapie?
      W postępowaniu przygotowawczym słyszy się o różnych działaniach organów ścigania, w których logika nie koniecznie stawiana jest na pierwszym miejscu.
      W większości wszystko jednak można wyperswadować przed sądem.
      Działania policji i prokuratora kosztują. Ekspertyza, biegły. Później tak trochę głupio tłumaczyć wszystkie koszty, a akt oskarżenia nie wniesiony...

      Usuń